Aktuálně

Tisk. zprávy

Aktuálně z úřadu

Tiskové zprávy

 • S úklidem ulic v Praze 2 začínají pomáhat vězni

  07.02. 2017
  Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR.
 • Centrum sociálních služeb Praha 2 je prvním akreditovaným zařízením pobytových sociálních služeb v hlavním městě

  16.01. 2017
  Centrum sociálních služeb Praha 2 úspěšně prošlo akreditačním šetřením Spojené akreditační komise, o. p. s. (SAK). Je prvním poskytovatelem pobytových sociálních služeb v Praze a třetím v České republice, které toto ocenění získalo.
 • Průchod z Folimanky na Bastion je opět volný

  15.12. 2016
  Více než tři roky neměli návštěvníci Folimanky možnost zvolit si při cestě na Ztracenku a směrem ke Karlovu průchod skrz novoměstské hradby, vybudovaný zároveň s rekonstrukcí Bastionu. Kvůli nedaleké havárii zdi byl, stejně jako točité schodiště vedoucí nahoru na terasy, uzavřen. Nyní jsou opravy hradeb dokončeny a nejkratší cesta k Bastionu a Ztracence je volná.
 • Advent v protiatomovém krytu na Folimance

  14.12. 2016
  Přesně týden před Štědrým dnem pronikne kouzlo adventu i do krytu civilní ochrany na Folimance. Na všechny, kteří se rozhodnou využít letošní poslední možnosti bunkr navštívit, tu čeká milá předvánoční atmosféra. A na prvních 500 návštěvníků svařák zdarma. Oblíbenou víkendovou destinaci můžete navštívit 17. prosince 2016 kdykoliv mezi 9. a 15. hodinou.
 • Městská část Praha 2 odhalila pamětní desku bývalé příslušnici Britského královského letectva

  06.12. 2016
  Od úterý 6. prosince 2016 připomíná pamětní deska na domě v Podskalské ulici 3, že zde žila plukovnice Britského královského letectva Joy Turner-Kadečková. Městská část Praha 2 nechala desku zřídit k nedožitým 95. narozeninám své čestné občanky. Slavnostního odhalení se zúčastnila starostka Jana Černochová.