Aktuálně

Tisk. zprávy

Aktuálně z úřadu

Tiskové zprávy

 • Praha 2 oslaví 100 let republiky v Divadle na Vinohradech

  03.10. 2018
  V neděli 7. října od 19 hodin ožije vinohradská scéna nejslavnějšími českými swingovými melodiemi při galakoncertu Pocta českému swingu aneb Hledáme písničku pro všední den. Průřez několika obdobími swingu pořádá Praha 2, koncert je jednou z akcí, kterými městská část slaví stoleté výročí republiky.
 • Městská část Praha 2 spustila na svém webu Portál pro občana

  02.10. 2018
  Cílem Portálu pro občana je zjednodušit komunikaci občana s úřadem MČ Praha 2. Portál umožní řadu věci řešit elegantně a z domova. Snadná orientace v agendách úřadu každému pomůže vyřídit životní událostí, které právě řeší.
 • Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti

  02.10. 2018
  Nové dětské hřiště s moderními hracími prvky dnes slavnostně otevřela městská část Praha 2 v lokalitě Na Rybníčku poblíž kostela sv. Štěpána. Hřiště je veřejně přístupné a je určeno zejména dětem od tří do dvanácti let.
 • Pomník obětem totalitních režimů na Ztracence

  01.10. 2018
  Praha má další pomník, připomínající brutalitu nacistického a komunistického způsobu vládnutí. Pod názvem „K uctění památky obětí dvou totalitních režimů, jejichž symbolem je komunisty popravená JUDr. Milada Horáková“ stojí v zahradě Ztracenka na Albertově, kde byl představen v pondělí 1. října 2018. Pietního shromáždění se zúčastnila mj. i dcera Milady Horákové Jana Kánská.
 • Městská část Praha 2 přispěje k obnově Masarykova lesa v Izraeli

  01.10. 2018
  Městská část Praha 2 se rozhodla věnovat sto tisíc korun Židovskému národnímu fondu. Finance poslouží k revitalizaci lesa, který dostal Tomáš Garrigue Masaryk ke svým 80. narozeninám. Obnova lesa je nejnovějším počinem Prahy 2 v rámci aktivit, jimiž si městská část dlouhodobě připomíná historii židovské obce na svém území.