Aktuálně

Tisk. zprávy

Aktuálně z úřadu

Tiskové zprávy

 • Radnice apeluje na dodržování návštěvního řádu v parku Havlíčkovy sady

  07.08. 2020
  Návštěvní řád v parku Havlíčkovy sady letos v červenci doznal změn, po té, co jeho novou podobu schválili radní Prahy 2 na svém červnovém jednání. Změna se týká zákazu požívání alkoholických nápojů po 22. hodině s výjimkou provozoven včetně jejich předzahrádek a akcí povolených městskou částí Praha 2.
 • Nová mlhoviště osvěžují a zchlazují vzduch v Praze 2

  15.07. 2020
  Městská část Praha 2 letos instalovala už čtrnáct „mlhovišť“. První byla spuštěna v květnu letošního roku, to poslední ve Folimance začalo slavnostně „mlžit“ ve středu 15. července.
 • Radnice přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

  14.07. 2020
  Radní Prahy 2 na svém jednání v pondělí 13. 7. 2020 navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru.
 • Praha 2 poděkovala pracovníkům Správy služeb hl. m. Prahy za jejich pomoc během pandemie covidu-19

  09.07. 2020
  Městská část Praha 2 v těchto dnech ocenila spolupráci a také nezištnou pomoc pracovníků Integrovaného záchranného systému i dalších spolupracujících společností, úředníků i dobrovolníků. Jako výraz poděkování pro ně nechala radnice vyrobit speciální pamětní medaili.
 • Městská část Praha 2 pomáhá při obnově Masarykova lesa v Izraeli

  26.06. 2020
  Městská část Praha 2 před dvěma lety věnovala sto tisíc korun Židovskému národnímu fondu. Peníze byly použity k revitalizaci lesa, který dostal Tomáš Garrigue Masaryk ke svým 80. narozeninám. Židovský národní fond nyní na společném setkání v rezidenci izraelského velvyslance ocenil významné dárce – městská část Praha 2 dostala děkovný certifikát za spolupráci na obnově Masarykova lesa v Izraeli.